CSM Bucureşti se califică fără emoţii în sfertul de finală al Ligii Campionilor

CSM Bucureşti se califică fără emoţii în sfertul de...

Autor: Rafael Hekman

24.03.2024, 18:46 30

După o victorie clară în deplasare, în tur, CSM Bucureşti a câştigat duminică şi returul cu Krim Ljubljana, din optimile Champions League. Elevele lui Adrian Vasile s-au impus fără să forţeze, cu 30-24 (14-13), acelaşi scor ca şi în tur. În sferturile de finală, CSM Bucureşti întâlneşte pe Metz.

CSM Bucureşti a ajuns până în sferturile de finală ale Ligii Campionilor EHF în precedentele opt sezoane şi se pregăteşte acum de o dublă confruntare în sferturi cu câştigătoarea grupei B, din faza grupelor principale, Metz Handball.

Neagu, cu 7, şi Gutierrez cu 6, au fost cele mai bune marcatoare de la CSM Bucureşti, care a condus în permanenţă, având tot timpul jocul sub control.

Cu un scor general de 60-48, tigroaicele obţin calificarea şi vor juca meciul tur cu Metz pe teren propriu, pe 27 aprilie, şi returul în Franţa, pe 4 mai.

Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels