Carla Suarez Navarro, adversara Simonei Halep în optimi, la US Open: Vreau să joc finala

Carla Suarez Navarro, adversara Simonei Halep în optimi,...

Autor: Denis Şchiopu

04.09.2016, 15:42 185

"Nu am de gând să mă opresc în optimi sau în sferturi. Îmi doresc mai mult dacă tot am ajuns în a doua săptămână a turneului. Vreau să joc finala. Nu am avut rezultate bune anul trecut, aşa că am încercat să fiu mai atentă. Acum joc bine, însă vreau mai mult", a spus Navarro.

Simona Halep, aflată pe locul 5 WTA, şi Carla Suarez Navarro, a 12-a jucătoare a lumii, s-au mai întâlnit de 10 ori până la această confruntare, iar scorul meciurilor directe este unul de egalitate 5-5. Partida dintre Halep şi Navarro se va disputa luni. Învingătoarea din acest meci va juca în sferturile de finală cu Serena Williams (Statele Unite ale Americii, locul 1 WTA) sau Yaroslava Shvedova (Kazahstan, poziţia 52 WTA).