ProSport: Bosnia - România 2-1! Finalul unei generaţii

România încheie prima repriză împotriva Bosniei cu un gol dat de Marica

Autor: Pro Sport

26.03.2011, 21:11 39

Prima repriză a meciului Bosnia-România s-a încheiat cu un scorde 0-1, în minutul 28 Marica înscriind singurul gol al primeireprize. Cu toate acestea, Bosnia a reuşit să recupereze, învingândîntr-un final echipa României cu scorul 2-1.

"Noi am încercat să jucăm inteligent, ei au făcut ce ştiu maibine: au atacat fără oprire şi au câştigat dominând de la un capătla celălalt", scrie ProSport.

Acum depindem doar de UEFA

Românii au anihilat perfect vedetele Bosniei în prima repriză şidupă pauză, dar n-au putut să reziste până la final fiind învinşide vedetele bosniacilor. Tricolorii rămân fără victorie înpreliminarii, dar punctele se pot întoarce la ei dacă Bosnia va fisuspendată de UEFA şi FIFA. Mai multe despre viitorul Naţionalei de fotbalcitiţi pe www.prosport.ro.