Biroul Electoral Central (BEC) a publicat listele cu noii parlamentari alesi in circumscriptii, in urma scrutinului legislative din 30 noiembrie 2008.
BEC nu a facut inca publice numele deputatilor care vor reprezenta minoritatile nationale.
Aflati in continuare cum arata lista parlamentarilor alesi, pe colegii:
Bucuresti
Camera Deputatilor
Colegiul1: Bogdan Olteanu (PNL)
Colegiul 2: Daniel Stamate Budurescu (PNL)
Colegiul 3: Ludovic Orban (PNL)
Colegiul 4: Costica Canacheu (PD-L)
Colegiul 5: Georgian Pop (PSD+PC)
Colegiul 6: Rodica Nassar (PSD+PC)
Colegiul 7: Florian Popa (PSD+PC)
Colegiul 8: Brandusa Novac (PD-L)
Colegiul 9: Teodor Paleologu (PD-L)
Colegiul 10: Catalin Croitoru (PD-L)
Colegiul 11: Sulfina Barbu (PD-L)
Colegiul 12: Cristian Petrescu (PD-L)
Colegiul 13: Stefan Daniel Pirpiliu (PD-L)
Colegiul 14: Radu Radu Zatreanu (PD-L)
Colegiul 15: Silviu Prigoana (PD-L)
Colegiul 16: Sergiu Andon (PSD+PC)
Colegiul 17: Florina Ruxandra Jipa (PSD+PC)
Colegiul 18: Doina Burcau (PSD+PC)
Colegiul 19: Daniela Popa (PSD PC)
Colegiul 20: Oana Niculescu-Mizil (PSD)
Colegiul 21: Dumitru Chirita (PSD+PC)
Colegiul 22: Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul 23: Aurelia Vasile (PSD+PC)
Colegiul 24: Daniel Geanta (PD-L)
Colegiul 25: Elena Udrea (PD-L)
Colegiul 26: Damian Florea (PSD+PC)
Colegiul 27: Cornel Pieptea (PNL)
Colegiul 28: Danut Liga (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Sergiu Nicolaescu (PSD)
Colegiul 2: Crin Antonescu (PNL)
Colegiul 3: Cristian Diaconescu (PSD)
Colegiul 4: Anca Boagiu (PD-L)
Colegiul 5: Vasile Blaga (PD-L)
Colegiul 6: Cristian Radulescu (PD-L)
Colegiul 7: Cristian Topescu (PNL)
Colegiul 8: Dan Voiculescu (PSD PC)
Colegiul 9: Catalin Voicu (PSD)
Colegiul 10: Ecaterina Andronescu (PSD)
Colegiul 11: Radu F. Alexandru (PD-L)
Colegiul 12: Gabriel Mutu (PD-L)
Alba
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)
Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)
Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)
Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)
Arad
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)
Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)
Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)
Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)
Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)
Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)
Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)
Colegiul 8: Petru Farago (UDMR)
Senat
Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)
Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Igas Traian (PD-L)
Arges
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sorin Gheorghe Buta (PD-L)
Colegiul 2: Mircea Gheorghe Draghici (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)
Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)
Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Niculae Niculescu Duvaz (PSD+PC)
Colegiul 8: Andrei Dominic Gerea (PNL)
Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)
Bacau
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)
Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)
Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)
Colegiul 4: Gheorghe Antochi (PSD+PC)
Colegiul 5: Mihai Banu (PNL)
Colegiul 6: Valerian Vreme (PD-L)
Colegiul 7: Vasile Gherasim (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Iancu (PSD+PC)
Colegiul 9: Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)
Colegiul 10: Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)
Colegiul 2: Vasile Nistor (PD-L)
Colegiul 3: Radu Catalin Mardare (PSD+PC)
Colegiul 4: Elena Mitrea (PSD+PC)
Bihor
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Akos Derzsi (UDMR)
Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)
Colegiul 3: Ana Lucia Varga (PNL)
Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)
Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)
Colegiul 6: Ioan Sorin Roman (PSD+PC)
Colegiul 7: Sonia Maria Draghici (PSD+PC)
Colegiul 8: Csilla Maria Peta (UDMR)
Colegiul 9: Octavian Bot (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Attila Zoltan Cseke (UDMR)
Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)
Colegiul 3: Petru Filip (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)
Bistrita Nasaud
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Nelu Botis (PD-L)
Colegiul 2: Emil Radu Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ioan Zb\rciu (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Danut Prunea (PSD+PC)
Botosani
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)
Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)
Colegiul 3: Florin Turcanu (PNL)
Colegiul 4: Stelica Iacob Strugaru (PD-L)
Colegiul 5: Costica Macaleti (PSD PC)
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Buhaianu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Gheorghe Marcu (PSD)
Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)
Colegiul 3: Augustin Daniel Humelnicul (PD-L)
Brasov
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Gabor (PNL)
Colegiul 2: Constantin Nita (PSD+PC)
Colegiul 3: Mihai Aurel Dontu (PNL)
Colegiul 4: Gabriel Tita Nicolescu (PSD+PC)
Colegiul 5: Gabriel Andronache (PD-L)
Colegiul 6: Anna Lilli Farkas (UDMR)
Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)
Colegiul 8: Gheorghe Ialomitianu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Marian Iulian Rasliu (PD-L)
Colegiul 2: Titus Corlatean (PSD+PC)
Colegiul 3: Ioan Ghise (PNL)
Colegiul 4: Dumitru Florian Staicu (PD-L)
Braila
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Adriana Diana Tusa (PNL)
Colegiul 2: Eugen Badalan (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Balcan (PSD+PC)
Colegiul 4: Mihai Tudose (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Rizea (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)
Colegiul 2: Constantin Sever Cibu (PNL)
Buzau
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 2: Adrian George Scutaru (PNL)
Colegiul 3: Titi Holban (PNL)
Colegiul 4: Valeriu Alecu (PD-L)
Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)
Coleguil 6: Carmen Ileana Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 7: Cezar Florin Preda (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)
Colegiul 2: Marian Cristinel B\giu (PNL)
Colegiul 3: Vasile Ion (PSD+PC)
Caras Severin
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Narcis Chisalita (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)
Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)
Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)
Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gheorghe-Pavel Balan (PSD+PC)
Colegiul 2: Iosif Secasan (PD-L)
Calarasi
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 2: Ioan Damian (PSD+PC)
Colegiul 3: Dan Stefan Motreanu (PNL)
Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)
Colegiul 5: Dumitru Boabes (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)
Cluj
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mircia Giurgiu (PD-L)
Colegiul 2: Daniel Buda (PD-L)
Colegiul 3: Petru Calian (PD-L)
Colegiul 4: Adian Gurzau (PD-L)
Colegiul 5: Horea Dorin Uioreanu (PNL)
Coleguil 6: Cornel Itu (PSD+PC)
Colegiul 7: Vasile Filip Soporan (PSD+PC)
Colegiul 8: Virgil Pop (PNL)
Colegiul 9: Mozes Zoltan Palfi (UDMR)
Colegiul 10: Andras Levente Mate (UDMR)
Senat
Colegiul 1: Mihail Hardau (PD-L)
Colegiul 2: Serban Radulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Petre Nicoara (PNL)
Colegiul 4: Alexandru Cordos (PSD+PC)
Constanta
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gherghe Dragomir (PNL)
Colegiul 2: Mihai Lupu (PNL)
Colegiul 3: Ileana Cristina Dumitrache (PSD+PC)
Colegiul 4: Constantin Chirila (PD-L)
Colegiul 5: Zanfir Iorgus (PD-L)
Coleguil 6: Eduard Stelian Martin (PSD+PC)
Colegiul 7: Matei Radu Bratianu (PSD+PC)
Colegiul 8: Manuela Mitrea (PSD+PC)
Colegiul 9: Antonella Marinescu (PSD+PC)
Colegiul 10: Maria Stavrositu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Puiu Hasotti (PNL)
Colegiul 2: Nicolae Moga (PSD+PC)
Colegiul 3: Alexandru Mazare (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Marius Banias (PD-L)
Covasna
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Edler Andras Gyorgy (UDMR)
Colegiul 2: Marton Arpad Francisc (UDMR)
Colegiul 3: Olosz Gergely (UDMR)
Colegiul 4: Horia Grama (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Almos Albert (UDMR)
Colegiul 2: Bokor Tiberiu (UDMR)
Dambovita
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gabriel Plaiasu (PNL)
Colegiul 2: Gheorghe Ana (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Stan (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Albu (PD-L)
Colegiul 5: Georgica Dumitru (PD-L)
Colegiul 6: Ion Dumitru (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Cantargiu (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Vladu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Adrian Tutuianu (PSD+PC)
Colegiul 2: Florin Mircea Andrei (PD-L)
Colegiul 3: Valentin Gigel Calcan (PD-L)
Dolj
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mihai Surpateanu (PD-L)
Colegiul 2: Constantin Dascalu (PD-L)
Colegiul 3: Ionut Marian Stroe (PNL)
Colegiul 4: Floretin Gust Balosin (PSD+PC)
Colegiul 5: Petre Petrescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Iulian Claudiu Manda (PSD+PC)
Colegiul 7: Mihai Alexandru Voicu (PNL)
Colegiul 8: Gelu Visan (PD-L)
Colegiul 9: Valeriu Stefan Zgonea (PSD+PC)
Colegiul 10: Ion Calin (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Radu Berceanu (PD-L)
Colegiul 2: Tudor Udristoiu (PD-L)
Colegiul 3: Lia Olguta Vasilescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mario Ovidiu Oprea (PNL)
Colegiul 5: Mircea Geoana (PSD+PC)
Galati
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Victor Paul Dobre (PNL)
Colegiul 2: Mircea Toader (PD-L)
Colegiul 3: Carmen Axenie (PD-L)
Colegiul 4: Viorel Stefan (PSD+PC)
Colegiul 5: Dan Nica (PSD+PC)
Colegiul 6: Florin Costin Paslaru (PSD+PC)
Colegiul 7: Lucretia Rosca (PSD+PC)
Colegiul 8: Bogdan Ciuca (PSD+PC)
Colegiul 9: Mihail Boldea (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Saghian (PSD+PC)
Colegiul 3: Paul Ichim (PNL)
Colegiul 4: Marius Gerard Necula (PD-L)
Giurgiu
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Madalin Voicu (PSD+PC)
Colegiul 2: Victor Boiangiu (PD-L)
Colegiul 3: Dan Pasat (PNL)
Colegiul 4: Daniel Chitoiu (PNL)
Senat
Colegiul 1: Cezar Mircea Magureanu (PNL)
Colegiul 2: Vasile Mustatea (PNL)
Gorj
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Dan Ilie Morega (PNL)
Colegiul 2: Mugurel Surupaceanu (PSD+PC)
Colegiul 3: Cosmin-Mihai Popescu (PD-L)
Colegiul 4: Constantin Severus Militaru (PD-L)
Colegiul 5: Vasile Popeanga (PSD+PC)
Colegiul 6: Victor Ponta (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Ion Ruset (PD-L)
Colegiul 2: Toni Grebla (PSD+PC)
Harghita
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Attila Korodi (UDMR)
Colegiul 2: Kelemen Hunor (UDMR)
Colegiul 3: Antal Istvan (UDMR)
Colegiul 4: Pal Arpad (UDMR)
Colegiul 5: Mircea Dusa (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gyerko Laszlo (UDMR)
Colegiul 2: Verestoy Attila (UDMR)
Hunedoara
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Laurentiu Nistor (PSD+PC)
Colegiul 2: Iosif Veniamin Blaga (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Timis (PNL)
Colegiul 4: Cornel Cristian Resmerita (PSD+PC)
Colegiul 5: Monica Iacob-Ridzi (PD-L)
Colegiul 6: Radu Bogdan T\mpau (PNL)
Colegiul 7: Viorel Arion (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Vasile Cosmin Nicula (PSD+PC)
Colegiul 2: Dorin Paran (PD-L)
Colegiul 3: Dan Radu Rusanu (PNL)
Ialomita
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cristina Ancusa Pocora (PNL)
Colegiul 2: Marian Neacsu (PSP+PC)
Colegiul 3: Dan Mircea Popescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Tinel Gheorghe (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Tudor Panturu (PD-L)
Colegiul 2: Mihaita Gaina (PSD+PC)
Iasi
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Luminita Iordache (PSD+PC)
Colegiul 2: Relu Fenechiu (PNL)
Colegiul 3: Petru Movila (PD-L)
Colegiul 4: Vasile Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 5: Neculai Ratoi (PSD+PC
Colegiul 6: Anghel Stanciu (PSD+PC)
Colegiul 7: Cristian Adomnitei (PNL)
Colegiul 8: Tudor Ciuhodaru (PSD+PC)
Colegiul 9: Vasile Daniel Oajdea (PD-L)
Colegiul 10: Teodor Marius Sp\nu (PD-L)
Colegiul 11: Cristina Elena Dobre (PNL)
Colegiul 12: Nicusor Paduraru (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Varujan Vosganian (PNL)
Colegiul 2: Sorin Constantin Lazar (PSD+PC)
Colegiul 3: Florin Constantinescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mihaela Popa (PD-L)
Colegiul 5: Dumitru Oprea (PD-L)
Ilfov
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gabriel Oprea (PSD+PC)
Colegiul 2: Mircea Marin (PD-L)
Colegiul 3: Mihaela Ioana Sandru (PD-L)
Colegiul 4: Calin Popescu-Tariceanu (PNL)
Senat
Colegiul 1: Anghel Iordanescu (PSD+PC)
Colegiul 2: Iulian Urban (PD-L)
Maramures
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Zoicas (PSD+PC)
Colegiul 2: Catalin Chereches (PSD+PC)
Colegiul 3: Nicolae Bud (PD-L)
Colegiul 4: Doru Brasoan Lese (PD-L)
Colegiul 5: Pavel Horj (PNL)
Colegiul 6: Stefan Vasile Beres (UDMR)
Colegiul 7: Vasile Berci (PNL)
Senat
Colegiul 1: Liviu Titus Pasca (PNL)
Colegiul 2: Sorin Ovidiu Bota (PSD+PC)
Colegiul 3: Gheorghe B\rlea (PD-L)
Mehedinti
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cornel Ghita (PD-L)
Colegiul 2: Doinita Mariana Chircu (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Palasca (PNL)
Colegiul 4: Eugen Nicolicea (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Mihai Stanisoara (PD-L)
Colegiul 2: Petre Daea (PSD+PC)
Mures
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Laszlo Borbely (UDMR)
Colegiul 2: Mihai Doru Opriscan (PD-L)
Colegiul 3: Kelemen Attila (UDMR)
Colegiul 4: Victor Socaciu (PSD+PC)
Colegiul 5: Kerekes Karoly (UDMR)
Colegiul 6: Toader Stroian (PD-L)
Colegiul 7: Ciprian Minodor Dobre (PNL)
Colegiul 8: Vasile Ghiorghe Gliga (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gyorgy Frunda (UDMR)
Colegiul 2: Marko Bela - UDMR
Colegiul 3: Petru Basa (PD-L)
Colegiul 4 Corneliu Grosu (PSD+PC)
Neamt
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Stelian Ghita Eftemie (PD-L)
Colegiul 2: Mihaela Stoica (PD-L)
Colegiul 3: Culita Tarata (PSD+PC)
Colegiul 4: Marius Neculai (PD-L)
Colegiul 5: Ioan Muntean (PSD+PC)
Colegiul 6: Raul Victor Surdu-Soreanu (PSD+PC)
Colegiul 7: Marius Rogin (PD-L)
Colegiul 8: Emil Bostan (PNL)
Senat
Colegiul 1: Toader Mocanu (PD-L)
Colegiul 2: Ioan Chelaru (PSD+PC)
Colegiul 3: Ovidius Marcutianu (PNL)
Olt
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Daniel Ionut Barbulescu (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Stan (PD-L)
Colegiul 3: Marin Bobes (PSD+PC)
Colegiul 4: Valeriu Steriu (PSD+PC)
Colegiul 5: Florin Iordache (PSD+PC)
Colegiul 6: Gigel Sorinel Stirbu (PNL)
Colegiul 7: Doru Claudian Frunzulica (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Mihai Nita (PD-L)
Colegiul 2: Ion Toma (PSD+PC)
Colegiul 3: Dan Coman Sova (PSD+PC)
Prahova
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ion Cristian Burlacu (PNL)
Colegiul 2: Florin Serghei Anghel (PD-L)
Colegiul 3: Gratiela Gavrilescu (PNL)
Colegiul 4: Marian Florian Saniuta (PSD+PC)
Colegiul 5: Mihai Cristian Apostoloche (PSD+PC)
Colegiul 6: Razvan Turea (PSD+PC)
Colegiul 7: Adriana Saftoiu (PNL)
Colegiul 8: Adrian Nastase (PSD+PC)
Colegiul 9: George Ionescu (PD-L)
Colegiul 10: Sever Voinescu (PD-L)
Colegiul 11: Roberta Anastase (PD-L)
Colegiul 12: Andrei Valentin Sava (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Georgica Severin (PD-L)
Colegiul 2: Iulian Badescu (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Melescanu (PNL)
Colegiul 4: Sorin Serioja Chivu (PSD+PC)
Colegiul 5: Daniel Savu (PSD+PC)
Satu Mare
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Ciocan (PSD+PC)
Colegiul 2: Ioan Holdis (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Vasile Buda (PNL)
Colegiul 4: Varga Attila (UDMR)
Colegiul 5: Erdei Doloczki Istvan (UDMR)
Senat
Colegiul 1: Valer Marian (PSD+PC)
Colegiul 2: Tiberiu Gunthner (UDMR)
Salaj
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Lucian Nicolae Bode (PD-L)
Colegiul 2: Seres Denes (UDMR)
Colegiul 3: Iuliu Nosa (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Mirel Talos (PNL)
Senat
Colegiul 1: Fekete-Szabo Andras Levente (UDMR)
Colegiul 2: Gheorghe Pop (PSD+PC)
Sibiu
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Cornel Stirbet (PD-L)
Colegiul 2: Raluca Turcan (PD-L)
Colegiul 3: Gheorghe Roman (PD-L
Colegiul 4: Ioan Cindrea (PSD+PC)
Colegiul 5: Silvestru Mircea Lup (PSD+PC)
Colegiul 6: Mircea Vasile Cazan (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ion Ariton (PD-L)
Colegiul 2: Viorel Arcas (PSD+PC)
Colegiul 3: Minerva Boitan (PNL)
Suceava
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sanda Maria Ardeleanu (PD-L)
Colegiul 2: Ioan Balan (PD-L)
Colegiul 3: Eugen Constantin Uricec (PD-L)
Colegiul 4: Catalin Ioan Nechifor (PSD+PC)
Colegiul 5: Ioan Stan (PSD+PC)
Colegiul 6: Mircea Irimescu (PNL)
Colegiul 7: Gheorghe Coroama (PNL)
Colegiul 8: Eugen Bejinariu (PSD+PC)
Colegiul 9: Dumitru Pardau (PD-L)
Colegiul 10: Gabriel Dan Gospodaru (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Sorin Fodoreanu (PD-L)
colegiul 2: Orest Onofrei (PD-L)
Colegiul 3: Gavril M\rza (PSD+PC)
Colegiul 4: Tiberiu Aurelian Prodan (PNL)
Teleorman
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Robert Negoita (PSD+PC)
Colegiul 2: Nicolae Banicioiu - PSD+PC)
Colegiul 3: Adrian Badulescu (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Florescu (PD-L)
Colegiul 5: George Ionut Dumitrica (PNL)
Colegiul 6: Marin Almajanu (PNL)
Senat
Colegiul 1: Serban Mihailescu (PSD+PC)
Colegiul 2: Romeo Florin Nicoara (PNL)
Colegiul 3: Alexandru Mocanu (PD-L)
Timis
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Horia Cristian (PNL)
Colegiul 2: Iosif Stefan Dragulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Cristinel Dugulescu (PD-L)
Colegiul 4: Maria Eugenia Barna (PSD+PC)
Colegiul 5: Alin Augustin Florin Popoviciu (PD-L)
Colegiul 6: Valeriu Tabara (PD-L)
Colegiul 7: Sorin Constantin Stragea (PSD+PC)
Colegiul 8: Claudiu Taga (PNL)
Colegiul 9: Dorel Covaci (PSD+PC)
Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Gheorghe David (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Robu (PNL)
Colegiul 3: Dorel Constantin Vasile Borza (PD-L)
Colegiul 4: Ilie Sarbu (PSD+PC)
Tulcea
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Marian Avram (PD-L)
Colegiul 2: Mihai Stroe (PD-L)
Colegiul 3: Horia Teodorescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Octavian Marius Popa (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ion Bara (PD-L)
Colegiul 2: Trifon Belacurencu (PSD+PC)
Vaslui
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Victor Cristea (PSD+PC)
Colegiul 2: Dan Bordeianu (PNL)
Colegiul 3: Dragos Adrian Iftime (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Solomon (PSD+PC)
Colegiul 5: Viorel Carare (PD-L)
Colegiul 6: Dan Mihai Marian (PNL)
Colegiul 7: Marian Sarbu (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Doina Silistru (PSD+PC)
Colegiul 2: Vasile Pintilie (PD-L)
Colegiul 3: Cristian David (PNL)
Valcea
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L)
Colegiul 2: Samoil Valcu (PD-L)
Colegiul 3: Constantin Maziliu (PSD+PC)
Colegiul 4: Vasile Bleotu (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Buican (PNL)
Colegiul 6: Aurel Vladoiu (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Laurentiu Florian Coca (PSD+PC)
Colegiul 2: Emilian Valentin Francu (PNL)
Colegiul 3: Dorel Jurcan (PD-L)
Vrancea
Camera Deputatilor
Colegiul 1:Razvan Mustea Serban (PD-L)
Colegiul 2: Angel T\lvar (PSD+PC)
Colegiul 3: Nini Sapunaru (PNL)
Colegiul 4: Cristian Sorin Dumitrescu (PSD+PC)
Colegiul 5: Alin Silviu Trasculescu (PD-L)
Colegiul 6: Nicolae Ciprian Nica (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Sorina Placinta (PD-L)
Colegiul 2: Miron Mitrea (PSD+PC)
Diaspora
Camera Deputatilor
Colegiul 1: (Europa) William Branza (PD-L
Colegiul 2: (Europa, Asia) Tudor Pant\ru (PSD+PC)
Colegiul 3: (America, Oceania) Mircea Lubanovici (PD-L)
Colegiul 4: (Asia, Africa) Koto Iosif UDMR)
Senat
Colegiul 1: (Europa, Asia) Viorel Riceard Badea (PD-L)
Colegiul 2: (America, Oceania, Africa) Raymond Luca (PNL)
Pentru alte știri, analize, articole și informații din business în timp real urmărește Ziarul Financiar pe WhatsApp Channels