România-Spania, scor 0-1, în minutul 29. Sergio Ramos deschide scorul după o lovitură de la 11 metri

România-Spania, scor 0-1, în minutul 29. Sergio Ramos...

Autor: Alexandru Stanila, Mediafax

05.09.2019, 22:19 150

Sergio Ramos a înscris pentru Spania, în minutul 29 al confruntării cu România, de pe Arena Naţională.

Fundaşul central legitimat la Real Madrid a înscris din penalty, învingându-l pe Tătăruşanu cu un şut plasat. După gol, Ramos a celebrat provocator în faţa galeriei României şi a primit cartonaş galben.

Lovitura de la 11 metri acordată de arbitru a venit în urma unui fault comis de Ciprian Deac, în interiorul careului.

La ora transmiterii acestei ştiri, naţionala României joacă contra Spaniei, pe Arena Naţională, în grupa F de calificare la Campionatul European din 2020.