România a fost învinsă de Norvegia, scor 4-0, în Liga Naţiunilor

România a fost învinsă de Norvegia, scor 4-0, în Liga...

Autor: Laura Buciu

11.10.2020, 21:04 52

Echipa naţională de fotbal a României a fost învinsă, duminică, scor 4-0, de echipa Norvegiei, într-un meci contând pentru Liga Naţiunilor.

Meciul dintre România şi Norvegia a avut loc pe stadionul Ullevaal din Oslo, iar România a suferit o înfrângere usturătoare, cu 4-0.

Înfrângerea vine după ce, cu doar câteva zile înainte, România a pierdut şi cu Islanda, cu scorul de 2-0.

Nordicii au înscris în minutul 13, prin E. Haaland, iar scorul la pauză a fost 2-0, după reuşita din minutul 30 a lui A. Sorloth.

Haaland a reuşit hat-trick-ul, în repriza a doua înscriind de încă două ori.

România este acum pe locul 2 în grupă.

Echipa naţională joacă miercuri, la Ploieşti, cu reprezentativa Austriei. În meciul tur, România s-a impus cu scorul de 3-2.