Încă o victorie: Naţionala României a învins Malta cu 1-0, în preliminariile Euro 2020

Încă o victorie: Naţionala României a învins Malta...

Autor: Radu Stroe

08.09.2019, 20:54 661

Reprezentativa României s-a impus, duminică, cu scorul de 1-0, în faţa Maltei, în preliminariile Euro 2020.

României i-a fost anulat golul marcat de Răzvan Marin, din minutul 11, după ce arbitrul tuşier a ridicat fanionul pentru o poziţie de ofsaid, în care s-a aflat Florin Andone.

La una dintre primele faze ale reprizei secunde, George Puşcaş a marcat, în minutul 47, primul gol al partidei. Ianis Hagi a centrat din corner, iar Puşcaş a reluat cu capul.

În minutul 87, arbitrul tuşier i-a anulat golul reprezentativei Maltei, înscris de Farrugia, din cauza unui ofsaid.

Echipele folosite:
România: Tătăruşanu – Chipciu, Rus, Chiricheş, Ştefan – Cicâldău, Marin (Stanciu 59), Bordeianu, Hagi (Grozav 71) – Andone, Puşcaş (Keşeru 77)
Malta: Bonello – Muscat, Agius, Borg – Mbong, Gambin (Zerafa 81), Muscat, Vella (Grech 86), Corbolan – Nwoko (Effiong 71), Farrugia