CM 2010

Spania şi Germania ajung în semifinalele Cupei Mondiale. Vedeţi aici programul semifinalelor CM 2010

04.07.2010, 09:18 10

Spania şi Germania au ajuns în seminifinalele CM 2010 din Africade Sud după ce au reuşit, sâmbătă, să treacă de sferturi.

Reprezentativa Spaniei, campioana europeană en-titre, s-acalificat în semifinalele Cupei Mondiale, după ce a învins, cuscorul de 1-0 (0-0), selecţionata Paraguayului, într-un mecidisputat la Johannesburg.

Singurul gol al meciului a fost marcat de atacantul spaniolDavid Villa, în minutul 83.

Reprezentativa Germaniei a învins, cu scorul de 4-0 (1-0),selecţionata Argentinei, sâmbătă, la Cape Town.

Golurile au fost marcate de Tomas Mueller, în minutul 3,Miroslav Klose, în minutele 68 şi 89, şi Arne Friedrich, în minutul74.

Semifinalistele se vor bate marţi şi miercuri. Olanda - Uruguay(Cape Town - marţi, ora 21.30), Germania - Spania (Durban -miercuri, ora 21.30).