CM 2010

Presa spaniolă după meciul Spania 1-0 Portugalia: "Începem să visăm!"

30.06.2010, 12:18 11

Presa spaniolă a salutat, miercuri, renaşterea "campionilorsăi", a căror calificare în sferturile de finală ale Cupei Mondialedupă un început dificil de competiţie permite ţării să începe să"viseze", scrie Prosport.

"Spania începe să viseze", a titrat El Pais, în timp ce ABCestimează că "visul rămâne întreg", a doua zi după victoria contraPortugaliei, scor 1-0.

"Villa relansează visul Spaniei", titrează pe prima paginăjurnalul El Mundo, prezentând o fotografie a atacantului înmomentul golului care a dus echipa sa în sferturile CupeiMondiale.

"Villa este o mină de aur sau mai bine spus un zăcământ",subliniază El Pais, în timp ce ABC vorbeşte de "matadorul Villa".Mai multe despre cum a întâmpinat presa spaniolă victoriaechipei naţionale la Campionatul Mondial din Africa deSud citiţi pe www.prosport.ro.